Зеленски: Пет украински региони без струја

Сподели со своите пријатели

Пет украински региони делумно или целосно останаа без струја во неделата, објави украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Loading...

Тој на Телеграм напиша дека регионот Харков и делот од Доњецк што го контролира Киев се без струја.

„Делумни исклучувања беа пријавени во регионите Запорожје, Дњепропетровск и Суми“, нагласи Зеленски, пренесе ТАС С.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.