Во петок – Шкендија и Вардар на градски стадион во Куманово

Сподели со своите пријатели

Откако МВР предложи презакажување на натпреварот помеѓу ФК Шкендија и Вардар на градскиот стадион ”Башкими” во Куманово, мечот вчера беше одложен и презакажан за петок со почеток во 16 часот.

Loading...

Поради презакажаниот термин на мечот со Шкендија, дерби-дуелот од 27. оло помеѓу Вардар и Работнички наместо в недела, ќе се игра во вторник.

Останатите натпревари од 27. коло ќе се играат во редовниот термин – в недела.

Leave a Reply