Утре продолжува седницата за совентички прашања

Сподели со своите пријатели

Во големата сала на поранешен Комитет утре со почеток во 10:00 часот ќе продолжи осмата седница на Советот на Општина Куманово.

Loading...

На дневен ред ќе бидат и натаму советничките прашања, односно оние советници кои на првиот дел од седницата немаа време да му постават прашање на градоначалникот Максим Димитриевски или на претставниците на локалните установи и јавни претпријатија, тоа ќе може да го сторат утре.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи