Украина: Нашите специјалци ослободија населба во Луганск

Сподели со своите пријатели

Министерството за одбрана на Украина објави видео за кое тврди дека покажува подигнување на украинското знаме во ослободеното село Невски во источниот регион Луганск.

Loading...

Операцијата за ослободување на селото ја изведоа специјалните единици на украинската армија, соопшти Министерството за одбрана.

„Чекор по чекор го ослободуваме регионот Луганск“, се вели во објавата.

Оваа информација не е независно потврдена.

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Гори складиште за нафта во Русија по напад со дрон