УХМР во среда најавува температура од 34 степени

Сподели со своите пријатели

Според метеролозите на УХМР, денес се очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 31 степен.

Loading...

Capture

 

До четврток под влијание на многу топла воздушна маса од југ ќе преовладува сончево и многу топло време. Дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината, а УВ индексот ќе има висока вредност 7.

Во четврток преку ден ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во петок ќе има преодно намалување на облачноста и ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер што ќе услови опаѓање на дневната температура.

 

Leave a Reply