Убиен првиот човек на Запорожје

Сподели со своите пријатели

Првиот човек на Михајловка во Запорожје, Иван Сушко загина во експлозија на автомобил.

Loading...

Инцидентот се случил околу 08:00 часот по локално време.

Според украинските медиуми, сѐ уште не се познати деталите како дошло до експлозијата.

 

 

 

Според извештаите, Сушко не бил сам во возилото во моментот на експлозијата, со него имало и дете.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Украинците објавија фотографија од овздух од местото на масакрот на цивилите

Михаиловка во Украина е под контрола на руските сили, а Украинците се сомневаат дека Сушко се согласил да соработува со руските сили.

Loading...

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.