Три медали за кумановски БЏЏ „Предатор“ од Софија (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Тројца членови на клубот предатор од Куманово освоија медали на Меѓународниот турнир во бразилска џиу-џица во Софија, Република Бугарија.

Loading...

 

 

Иван Димитриевски во борбите со и без кимоно под 68 килограми освои два медали, еден златен и еден бронзен.

 

 

Loading...

Со бронзен медал се врати Звездан Илиќ во категоријата под 92 килограми.

 

 

Свој настап имаше и Матеј Кузмановски, кој сепак не успеа да обезбеди медал и покрај одличниот настап.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Објавен конкурсот за пријавување за 6-тото издание на „ФИЛМАЈ“