Три хороскопски знаци кои очекуваат најголеми промени до крајот на јули

Сподели со своите пријатели

Меркур повторно е во ретроградно движење о д8ми јули, а ако сте родени под некој од овие знаци, не ве очекува промена која особено ќе влијае.

Но, пред уште еднаш да превртите со очите на уште едно предвидување на лоша комуникација, би требало да знаете дека јулскиот ретрограден Меркур е само еден фактор во врската која ја имаме со светот, нашите врски со дугарите и самите себе.

Loading...

Хороскопски знаци кои не го сакаат бракот

Пред се, сите знаци треба ова време да го искористат за развивање и рефлексирање на своите мисли, затоа што животот не се завршува кога ќе започне и не може да биде без предизвикци и емоции.

И покрај тоа во овој период бевте личност која не може да се симне од сцената .

– Носите шминка за која некој ви рекол дека не ви соти, а вам ви се доаѓа, стоите гледајте во ѕвездите, уживајте во животот, едностано, забавувајте се.

Четири хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта

Овен

Овој месец ви одеше многу добро. Во вашата кариера, личниот живот, социјалните кругови и романтични авантури, сте туркале се во својот стил.

Драги Овни овој ретрограден Меркур не плашете се да ги промовирате причините и да работите на онаа за што се грижите. Поблиски сте до целите отколку што мислите. Вашата енергија е жива и брза, па преземате предност.

Loading...

Сега е време да инвестирате во себе и вашата иднина, било да станува збор за купување стан или само заминување на јога или вашиот омилен тренинг. Обидувајте се премногу да објаснувате и да ги убедувате другите во тоа што го правите, само правете тивки чекори и научете како да се почитувате.

Овие хороскопски знаци добро се сложуваат во креветот, но не и надвор од него

Близнаци

Ова беа бурни седум месеци за Близнаците, но на тоа се повеќе му доаѓа крај. Сега е време да направите корекции, да комуницирате што повеќе директно и да си простите себе си, но и на другите.

За да дојдете до доброто мора да се потрудите и да се спуштите од својот престол кој сте си го поставиле.

Исто така, избегнувајте дволични пријатели и оние кои не ви одговараат, поранешни партнери, но и сексуални односи – се додека Меркур не излезе од оваа положба на 1ви август. Пронајдете баланс за да пронајдете и среќа.

Четири хороскопски знаци кои не знаат да чуваат тајни

Стрелец

Проблеми со патувања, комуникација, култура и нови врски можеби се развиваат, но ова е совршено време за завршување на проектите из адачаи и правење планови кои можат да бидат ефективни кога Меркур ќе се врати во својата положба.

Канализирајте го својот ентузијазам во енергија која константно се дополнува, без разлика дали низ организирање на просторот, преземање амбициозни проекти или минување на слободното време со драги луѓе кои прават да се чувствувате добро.

Loading...

Image by Hermann Traub from Pixabay


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *