04.06.2019 11:38

Четири хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта


Доколку сте сигурни дека немате среќа во љубовта тогаш можеби припаѓате на овие хороскопски знаци.

Кога станува збор за пронаоѓањето на љубовта хороскопот може многу да каже за тоа. Постојат четири знаци на зодијакот кои едноставно немаат среќа кога е во прашање љубовта.

loading...

Хороскопските знаци под лупа: Факти кои ќе ве изненадат

Рак

Раковите се што имаат вложуваат во љубовта. Тие се такви, ги даваат веднаш сите емоции кои ги имаат. Оваа чувствителна душа ви дава се или ништо во партнерските односи. Ако некој им го скрши срцето долго ќе се опоравуваат од емотивниот слом. Кога се врската не се сложуваат сите коцки тие се чувствуваат очајно и несреќно.

Знаци од зодијакот кои се љубители на самотијата

Девица

Несреќата во љубовниот живот на Девицата е двојна. Првин, кога сакаат, тие сакаат нереално, па им е тешко кога треба по втор пад да се вљубат. Лесно имаат надеж во пронаоѓањето на нова љубов, а ги прави несреќни сознанието дека ќе мора да бакнат уште многу жаби додека го најдат принцот.

Најсексапилните карактеристики на секој хороскопски знак

Јарец

loading...

Тие се многу сериозни кога е во прашање љубовта. Несреќата во љубовта им доаѓа кога тајмингот е лош. Претежно се случува да запознаат вистинска личност во погрешно време или обратно. Ваквите ситуации ги прават особено нервозни ако се случат по 30та година.

ВНИМАВАЈТЕ: Припадниците на овој хороскопски знак се најголеми манипулатори

Риби

Рибите често не сакаат  да видат лоша страна на некој личност. Носат розови очила и подготвени се да се жртвуваат поради другите. За среќа, лесно се опоравуваат и бргу по љубовниот бродолом.

Image by Imagine_Images from Pixabay


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments