24.06.2019 15:12

Хороскопски знаци кои не го сакаат бракот


И додека на одредени подрачја брилираат, овие хороскопски знаци едноставно не се создадени за брак. Ним им е тешко да се прилагодат на било кој друг и најдобро се чуствуваат кога не се врзани.

Четири хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта

loading...

Следните три хороскопски знаци не знаат да бидат добри сопружници.

БИК

На биковите секогаш на прво место им била кариерата и тие никако не сакаат тоа да го занемарат поради било кого или било што. Ако ги прашувате нив, влегувањето во брак е непотребно и само ја ограничува слободата на поединците. Поголемиот дел од луѓето родени во овој знак од зодијакот не се поборници ниту за идејата да имаат деца.

Овие хороскопски знаци добро се сложуваат во креветот, но не и надвор од него

СКОРПИЈА

Скорпиит едностано се премногу егоцентрични и себични. Ним самата помисла за делење на нешто што до тој момент било само нивно, им претставува огромен проблем кој би го избегнале со задоволство. Исто така, многу им е тешко да минуваат време со некого без прекин, па тука многу често се јавуваат агресивност и гнев.

Четири хороскопски знаци кои не знаат да чуваат тајни

БЛИЗНАЦИ

loading...

На близнаците им е повеќе од тешко да замислат дека нивните слобода и авантури ќе бидат ограничени. Тие не скаат да припаѓаат никому, туку сакаат да бидат само свои па, како што стои во едно американско истражување, тие се знак кој начесто го напушта својот партнер.

Image by cocoparisienne from Pixabay


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments