Овие хороскопски знаци добро се сложуваат во креветот, но не и надвор од него


Некои хороскопски парови едноставно не можат да имаат ништо повеќе од секс за една ноќ, затоа што освен што се компатибилни во креветот, ништо друго не им е заедничко, а еве за кои знаци станува збор.

Лав и Овен

Loading...

Овните сакаат да испробуваат нови работи, а страствените Лавови се отворени за се, што ги прави совршен пар, но само во креветот. Надвор од него двата знаци се поприлично напорни и скаат да ги контролираат партнерите.

Овие 4 хороскопски знаци се врвни љубовници

Водолија и Риби

Овие два знаци толку се слични па поради тоа никако не функционираат во љубовната врска, но затоа сексот им е прекрасен па најдоброто решение за нив, ако постои меѓусебна привлечност, да бидат пријатели по потреба.

Врската помеѓу овие хороскопски знаци никогаш нема да успее

Рак и Бик

Кога овие два знаци спијат заедно, тоа не е секс туку најнежно водење љубов. Но, токму затоа што двајцата се исклучиво емотивни, љубовните врски меѓу Ракот и Бикот најчесто завршуваат по првата караница, односно обостраните солзи.

Дамите родени во овие три хороскопски знаци се вистинска „експлозија“ во кревет

Loading...

Стрелец и Риби

Ова е идеален пар за секс на една ноќ и ништо повеќе од тоа. Стрелците сакаат авантури, излегувања и дружење, додека романтичните Риби во врска имаат некои други приоритети.

Како се бакнуваат луѓето според хороскопските знаци?

Шкорпија и Овен

Сексот меѓу двајта најексплозивни хороскопски знаци едноставно мора да биде предобар, а се повеќе од тоа ветува само катастрофа.

Photo by Walid Riachy from Pexels


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *