ТОРНАДО ОМЛЕТ: Гурмански хит за кој полуде светот (ВИДЕО)


Корејскиот начин на подготовка на омлет буквално го запали интернетот!

Не станува збор за состојките, тоа е за начинот на кој тие се подготвени и се сервираат.

Loading...

РЕЦЕПТ: Предлог за здрав ручек – чорба од карфиол

Тоа е едноставен рецепт, но ќе ги претвори јајцата во вашето омилено јадење, дури и ако не ги јадете често, а вашиот појадок ќе добие друга димензија.

Омлетаот што Корејците го нарекуваат Торнадо не се подготвува на посебен начин, но веројатно е потребно многу вежбање.

РЕЦЕПТ: Мусака со сланина за совршен ручек!

Изматеното јајце се пече во многу топла тава и со стапчињата се ротира на средина, а потоа кога јајцето ќе почне да се лепи на тавата, односно кога се создава првиот слој од омлетот, додека е сè уште течно, стапчињата се виткаат наоколу како кога јадете шпагети, што прави врв што можете да го зграбите со стапчиња за јадење.

Ова се прави исклучително бавно, така што течните делови исто така можат да се печат.

Кој е најздравиот начин за подготовка на јајцата?

Торнадо омлетот е готов кога нема повеќе течни делови.

Loading...

Корејците тој „торнадо“ тогаш внимателно го ставаат над варен и зачинет ориз, ставајќи околу него сос од печурки или зеленчук.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *