Зоран Заев

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во интервју за Макфакс потенцираше дека многумина крвареле за поранешниот претседател на СДСМ и премиер Зоран Заев и голем дел од нив денеска за жал се разочарани. Loading… „Многумина од нас крвареа за Заев и голем дел од нив денеска за жал се разочарани.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министрите за транспорт и врски и за земјоделство, шумарство и водостопанство, Горан Сугарески и Љупчо Николовски, и со директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов го означи стартот на градежните работи за изградба на експресниот пат од Куманово доПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев рече дека Северноатлантскиот совет денеска едногласно одлучил точката за повик на Македонија во НАТО да се стави на дневен ред на јулскиот Самит. Заев ова го истакна на собраниската седница на која пратениците гласаа за ратифиакција на договорот со Грција. – Потпишавме договор соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На денешната седница, Владата на Република Македонија донесе одлука автопатот Е-75 да го именува „Пријателство“, а скопскиот аеродром, да се нарече „Меѓународен аеродром Скопје“. Владата на денешната 53-та седница донесе одлука автопатот А1 од граничниот премин Табановце до граничниот премин Богородица, да се преименува во „Пријателство“. Исто така министрите наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што информира Центарот за комуникации на СДСМ, денес во 14:30 часот, во партиските простории ќе се одржи нова прес конференција на која ќе се обрати лидерот Зоран Заев. Loading… На денешната 27.по ред ”бомба” ќе бидат објавени нови прислушкувани разговори во рамки на проектот на СДСМ наречен ”Вистината заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Проектот на СДСМ денес продолжи во Велес од каде беа емитувани нови прислушкувани разговори. Денешната прес конференција ја одржа Панче Иванов, претседател на ОО СДСМ Велес. Loading…  – Пред да се чуе вистината за овие скандали, ќе слушнеме еден разговор помеѓу пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Велес, Илија Димовски и Гордана Јанкулоска.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Социјалдемократскиот сојуз покажа зрелост во сите клучни моменти за државата, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев во 24 -тата партиска роденденска честитка. Loading… Социјалдемократскиот сојуз на Македонија како политичка партија е основана на 21 април 1991 година на 11 Конгрес на СКМ-ПДП кога врз основа на иницијативата на Претседателството наПрочитај повеќе