западнонилска треска

Сподели со своите пријатели

Во Србија продолжува да расте бројот на заразени од западнонилска треска, која ја пренесуваат комарците. Loading… Според последните податоци на Институтот за јавно здравје на Србија „Д-р Милан Јовановиќ Батут“, за 7 дена се заразиле уште 8 лица, а сега вкупниот број на заболени сезонава е 228. – На територијатаПрочитај повеќе