вранција

Сподели со своите пријатели

Францускиот претседател Емануел Макрон во средата изјави дека го поддржува уставот на правото на абортус, додавајќи дека тоа ќе изрази солидарност со жените ширум светот. Loading… Макрон го изјави ова на Меѓународниот ден на жената на церемонијата во чест на француската феминистка и адвокатка родена во Тунис Жизел Халима, којаПрочитај повеќе