волци

brown wolf standing boulder during daytime

Сподели со своите пријатели

Глутница волци нападнале и тешко повредиле жена додека џогирала во сафари парк во близина на Париз, јавуваат француските медиуми. Loading… Рано наутро во неделата, 36-годишна жена, која престојувала во куќа во паркот Тоири, залутала во главната Сафари зона, каде на луѓето им е дозволено да патуваат само со автомобил. ЈаПрочитај повеќе