Владимир Илич Ленин

Сподели со своите пријатели

Руската полиција во понеделникот привела пијан маж кој се обидел да го украде телото на Владимир Илич Ленин од мавзолејот на Црвениот плоштад, јавува руската државна новинска агенција ТАСС. Loading… „Инцидентот се случи ноќта на 6 февруари. Еден човек е уапсен кога се обидел да упадне во мавзолејот во којПрочитај повеќе