Вјекослав Пребег

Сподели со своите пријатели

Хрватот Вјекослав Пребег пред судот во самопрогласената Доњецка Народна Република се изјасни за невин. Loading… Властите на ДПР го обвинуваат дека како украински платеник учествувал во соборувањето на владата, за што му се заканува смртна казна. „Тој изјави дека неговите должности на бојното поле биле ограничени на следење на непријателскитеПрочитај повеќе