Вилиам Трајковски

Сподели со своите пријатели

Дваесет натпреварувачи и четворица тренери на Кик-бокс клубот „Предатор“ од Куманово претстојниот викенд ќе бидат дело од турнир во Србија. Loading… Станува збор за меѓународниот кик-бокс турнир „Балкан бест фајтер“ кој од 1 до 3 декември ќе се одржи во Јагодина, Република Србија. КБК „Предатор“ ќе има натпреварувачи во низаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три среба и исто толку бронзени медали освоија кик-боксерите на кик-бокс клубот Предатор од Куманово на Меѓународниот кик бокс куп ВАКО Балкан опен во Тешањ, Босна и Херцеговина. Loading… Христина Бојковска во категоријата помлади кадети освои 2-ро место, додека со сребро се закити и Вилиам Трајковски во истата категорија, аПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе кик-боксери од Куманово од клубовите „Куманово 2006“ и „Предатор“ денеска и утре ќе учествуваат на меѓународен турнир во Босна и Херцеговина. Loading… Босанскиот град Тешањ ќе биде домаќин на турнирот „Balkan open“ според календарот на светската WAKO организација. Од кик-бокс клубот Куманово 2006 учество ќе земат натпреварувачите Лука Велковски,Прочитај повеќе