Велика Писаривка

Сподели со своите пријатели

Руски воздушен напад утринава погоди болница во регионот Суми, на североистокот на Украина, при што е уништена зградата и повредени се неколку лица, соопшти гувернерот на регионот Дмитро Живицки. Loading… „Руската авијација, која не ја премина украинската граница, пукаше во болницата. Просториите се уништени, некои се ранети“, објави на ТелеграмПрочитај повеќе