УСАИД

Сподели со своите пријатели

Заменик-претседателката на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска денеска имаше средба со претставничката на Канцеларијата на УСАИД во Република Северна Македонија Џери Дајбл со која разговараа за интензивирање и продлабочување на меѓусебната соработка. Loading… Вицепремиерката Грковска изрази благодарност за поддршката што УСАИД ѝ ја дава на нашатаПрочитај повеќе