Тромеѓа

Сподели со своите пријатели

На неколку локации во кумановско вчера избувнале пожари, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Деветмина пожарникари со три противпожарни возила вчера гаснеле поголема површина сува трева и стрништа во атарите на кумановските села Шупли Камен и Тромѓа. Интервнцијата траела од 17:40 до 21:50 часот. Пожар имало иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Куманово ќе гради фекална канализација со потисен цевковод во село Тромеѓа, соопштија денеска надлежните. Loading… Како што е објавено на електронскиот систем за јавни набавки за изградба на мрежата со цевковод одвоени се 818.904.78 денари. На јавниот повик се пријавиле седум компании од државата, а избрана е скопската „КОП-ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛПрочитај повеќе