Жител на Тромеѓа нападнат во Пчиња

Сподели со своите пријатели

Триесет и едногодишен жител на кумановското село Тромеѓа пријавил дека завчера бил физички нападнат во селото Пчиња.

Loading...

– На 02.05.2024 во 16.00 часот во СВР Куманово, М.Ј.(31) од село Тромеѓа, кумановско, пријавил дека на 28.04.2024 во село Пчиња бил физички нападнат од А.Ј., информираат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски