ТК Тумба

Сподели со своите пријатели

Алексеј Стојановски, член на Тенискиот клуб „Тумба“ од Куманово постигна врвни резултати во текот на изминатиот викенд. Loading…     Стојановски освои третото место на Отвореното тениско првенство за јуниори и јуниорки до 14 години кое се одржа на тениските терени на ТК „Поинтер“ од Скопје.     – КакоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тенискиот клуб ” ТУМБА од Куманово овој викенд беше домаќин на Отвореното Првенство на Македонија за јуниори и јуниорки до 14 години. Loading… Кај јуниорите триумфираше членот на ТК Круна , Александар Грујиќ кој беше подобар во финалето од Иван Трпковски од ТК Чери.     Кај девојчињата најдобра бешеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Трета недела по ред градот Куманово беше домаќин на уште еден тениски турнир во младинските категории. Loading… Во саботата и неделата се одржа Отвореното првенство на Македонија за јуниори и јуниорки до 14 години кое беше во организација на ТК ТУМБА и тениската федерација на Македонија. Турнирот изобилуваше со извонредниПрочитај повеќе