Тихуана

Сподели со своите пријатели

Градоначалничката на мексиканскиот пограничен град Тихуана изјави дека решила да живее во воена база за своја безбедност, откако добила закани. Loading… Градоначалничката Монсерат Кабаљеро ја објави одлуката откако потврди дека полицијата во понеделникот пронашла седум мртви тела во пикап, пренесува АП. Полицијата соопшти дека го пронашла пикапот паркиран на бензинскаПрочитај повеќе