Тиери Бретон

Сподели со своите пријатели

Еврокомесарот за индустрија, Тиери Бретон, за европскиот портал „Политико“ изјави дека Бугарија има добар капацитет значително да го зголеми производството на муниција за снабдување на Украина. Loading… Бретон изјавата ја даде од Бугарија, каде што беше оваа недела. Тој за „Политико“ изјави дека „време е да се премине од плановитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Европската унија му се закани Илон Маск со забрана на Твитер на, освен ако милијардерот не ги почитува строгите правила за умереност на содржината, што ќе започне регулаторна битка за иднината на платформата за социјалните медиуми. Loading… Шефот на индустријата на ЕУ, Тиери Бретон, ја упати заканата за време наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украина не може да влезе во НАТО додека има војна на нејзина територија, објави денеска европскиот комесар за единствен пазар Тиери Бретон, пренесува ТАС С. Loading… „Украинскиот претседател Володимир Зеленски побара членство во НАТО, но, како што знаете, за да влезе во Северноатлантскиот договор, земјата не смее да има воениПрочитај повеќе