Threads

a person holding up a cell phone in front of a sign

Сподели со своите пријатели

По првичната возбуда во првите недели од новата социјална мрежа, Threads веќе не привлекува толку внимание. Loading… Марк Цукерберг и Мета го лансираа Threads како главен конкурент на Twitter. На самиот почеток, во текот на првите недели, Threads стана најбрзо растечката апликација во светот и за само неколку дена привлечеПрочитај повеќе

a keyboard and a pen sitting next to each other

Сподели со своите пријатели

Сопственикот на Мета, Марк Цукерберг, изјави дека неговата нова платформа Trades изгубила повеќе од половина од своите корисници. Loading… Ривалот на Твитер достигна повеќе од 100 милиони корисници во рок од пет дена од неговото лансирање на почетокот на овој месец, објави Би-Би-Си. Сепак, Цукерберг призна дека тие бројки сегаПрочитај повеќе

person holding silver iphone 6

Сподели со своите пријатели

Откако Илон Маск го презеде Твитер за 44 милијарди долари, корисниците на таа социјална платформа внимателно ги следат неговите потези. Loading… За една година го смени целото раководство, отпушти голем број вработени, ја промени политиката за управување со содржини, но воведе и некои новини како автентикација на профили и споделувањеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најновата хит апликација од работилницата на Инстаграм, Threads, сè уште не е усогласена со законодавството на ЕУ, па граѓаните не можат да ја користат. Лоши вести за оние кои користеле VPN за ова. Loading… Новата социјална мрежа Threads, своевидна копија на Instagram на Twitter, се уште е во рана фазаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Threads несомнено ја имаше најдобрата прва недела што може да се замисли. Loading… Откако веднаш се искачи на врвот на топ листите на продавницата за апликации, таа стана најбрзо растечката апликација на сите времиња. За само пет дена, порасна на повеќе од 100 милиони корисници, надминувајќи ги chatGPT и TikTok.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Threads, лансирана од Мета во 100 земји минатата недела, стана најбрзо растечката апликација откако достигна 100 милиони корисници за само пет дена. Loading… Тој го престигна chatbot ChatGPT, на кој му беа потребни два месеци за да достигне 100 милиони корисници. Апликацијата Threads, со која американскиот веб-гигант Мета ѝ конкурираПрочитај повеќе