терористички напад

Сподели со своите пријатели

Двајца полицајци загинаа, а неколку лица се повредени во терористички напад во израелскиот град Хадера, за време на посетата на американскиот државен секретар Ентони Блинкен на таа земја и на израелско-арапскиот самит. Напаѓачите биле убиени. Loading… Исламската држава ја презеде одговорноста за нападот, се вели во соопштението објавено на ТелеграмПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Tерористичката група што ја нападнала граничната полициска станица Гошинце дошла од Kосово и тоа најверојатно со два автомобила, со кои ги носела вооружувањето и маскирните униформи. По нападот врз четворицата македонски гранични полицајци тие најверојатно таму и се вратиле. Ова го покажуваат првичните сознанија до кои е дојдено во истрагатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Гњилане – Кадри Бајрами, лице чие име беше споменато од страна на македонските медиуми за наводна вмешаност на Бајрами во нападите врз ПС Гошинце, негираше дека учествувал во нападите, пренесува порталот Рајони Прес. Loading… Јас сум селски човек и цел ден се занимавам со домашна работа. Бев изненаден кога го слушнав моето имеПрочитај повеќе