Терел Ален

Сподели со своите пријатели

Американскиот интернационалец Терел Ален доаѓа во ростерот на Куманово на местото на Душан Јузбашиќ кој си замина. Loading… Ален игра на бековската позиција, висок е 190 сантиметри и во Куманово доаѓа по настапот на турскиот второлигаш Фајнал Спор Бурса. Во просек имал 14.6 поени, 4.8 асистенции и 3.3 скокови. АмериканецотПрочитај повеќе