Тед Чајбан

Сподели со своите пријатели

Заменик-извршниот директор на УНИЦЕФ, Тед Чајбан, изјави пред Советот за безбедност на ОН дека „телата на илјадници исчезнати деца остануваат закопани под урнатините во Газа“. Loading… Чајбан зборуваше на специјален состанок на Советот за безбедност на ОН за неодамнешниот извештај на генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш за насилството врзПрочитај повеќе