Тасос

Сподели со своите пријатели

Жителите на селото Кинира на островот Тасос, во северниот дел на Егејското Море, добија наредба да се евакуираат поради пожар што зафати борова шума на истокот од островот, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Loading… Во четвртокот рано наутро жителите на Кинира добија порака да се евакуираат кон Лименас. Пожарот избувнал воПрочитај повеќе