Тања Чуткан

Сподели со своите пријатели

Американскиот специјален обвинител Џек Смит се спротивстави на барањето на поранешниот американски претседател Доналд Трамп да ја отстрани судијката Тања Чаткан од кривичната постапка против него под обвинение дека се обидел да ги промени резултатите од изборите во САД во 2020 година. Loading… Смит, чија канцеларија го води случајот противПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Одбраната на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во понеделникот поднесе барање за изземање на судијката на американскиот Окружен суд Тања Чуткан од постапката против него за мешање во изборниот процес. Loading… Цитирајќи ги зборовите на судијката која беше остра во други случаи поврзани со нападот на Конгресот на 6 јануари,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жена од Тексас му се заканила на окружниот судија задолжен за надзор на еден од случаите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп. Loading… Според судските документи за јужниот округ на Тексас, Абигејл Џо Шрај од Алвин ѝ се заканувала на судијата Чуткан преку говорна пошта на 5 август. Таа реклаПрочитај повеќе