Таксин Шинаватра

Сподели со своите пријатели

Поранешниот тајландски премиер во бегство, Таксин Шинаватра, денеска се врати во земјата од егзил по 15 години, а неговото враќање се совпаѓа со обидот на неговите сојузници да формираат влада, пренесува Ројтерс. Loading… Шинаватра, бегалецот на популистичкото движење Пеу Таи, кратко се појави со членовите на семејството на аеродромот ДонПрочитај повеќе