Тајланд. свет

Сподели со своите пријатели

Најмалку 13 лица загинаа, а повеќе од 30 се повредени кога избувнал пожар во преполн паб во источен Тајланд, соопштија полицијата и спасувачките работници. Loading… Според АП, видео кое кружи на социјалните мрежи покажува како луѓе бегаат од пабот додека од зградата излегува густ чад, а потоа излезот низ којПрочитај повеќе