Сув Орах

Сподели со своите пријатели

Пет хектари сува трева и нискостеблеста шума изгореле вчера во пожар во селото Сув Орах во општината Старо Нагоричане. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, пожарникари на ТППЕ Старо Нагоричане излегле на терен околу 14:45 часот со едно противпожарн возило и двајца пожарникари. Во гаснењето,Прочитај повеќе