Супер – лига

Сподели со своите пријатели

Кошаркарскиот клуб Куманово, вчеранавечер на домашен терен го пречека Фени Индустри, во рамки на комплетирање на 5 -тото коло од кошаркарската супер лига. Loading… Домаќинот со водство во текот на сите 40 минути против Фени Индустри, заслужено славеше со 85-76. Поените на Мандиќ, Луковиќ и Јанески му донесоа рано водствоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што информира Македонската кошаркарска федерација, заостанатиот натпревар од првото коло од Супер лигата со екипата на КК.Карпош Соколи,  ќе се одигра во четврток од 19:00ч на гостински терен. Loading… Натпреварот помеѓу КК Карпош Соколи и КК Куманово ќе биде со директен пренос на МРТ. Инаку, по саботниот инцидент наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

И покрај одлуката на Арбитражната комисија и постапката која што ќе тече во меѓувреме,  Управниот Одбор на КК Куманово рано утринава го потврди своето учество во кошаркарската Супер – лига. Loading… Со донесената одлука, ќе се разреши и целата драма околу натпреварувањата кои настанаа со пререгистрирање на КК Карпош СоколиПрочитај повеќе