Су-34

Сподели со своите пријатели

Авионот Су-34 се урна денеска во руската област Воронеж за време на тренинг лет, а двајца членови на екипажот останаа неповредени откако безбедно се катапултираа, соопшти руското Министерство за одбрана, пренесе Тасс. Loading… Министерството соопшти дека авионот се урнал далеку од населбата и дека не носел муниција. Причина за инцидентотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот ловец-бомбардер Су-34 користи хиперсонична ракета „кинжал“ за време на специјална воена операција во Украина, изјави за ТАСС неименуван претставник на одбраната. Loading… „Ловецот Су-34 користеше хиперсонична ракета „кинжал“ во специјалната воена операција. Првата екипа која успешно ја заврши таквата задача ќе добие државни награди“, рече функционерот. „Кинжал“ е најновиотПрочитај повеќе