Средоземно море

Сподели со своите пријатели

Јахта долга 40 метри потона во Средоземното Море на југот на Италија, а се појавија и видеа од моментот кога потона суперјахтата. Loading… Италијанската крајбрежна стража ги спаси сите девет лица на бродот – четворица патници и пет членови на екипажот. Бродот потона на околу 15 километри од марината КатанзароПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Додека туристите уживаат во топлите води на Средоземното Море, научниците кои ја проучуваат климата предупредуваат на страшни последици за морскиот живот. Loading… Од Барселона до Тел Авив, научниците велат дека сме сведоци на извонреден пораст на температурите на морето, кои се движат од три до пет целзиусови степени над нормалнитеПрочитај повеќе