Сокобања

Сподели со своите пријатели

Дел од јамата се урналa во рудникот „Соко“ кај Сокобања, а рударите останале заробени, дознава РТС. Loading… Се наведува дека експлодирал метан. „Новости“ наведува, повикувајќи се на своите сознанија, дека во окното биле заробени 20 рудари. Во тек е спасувачка операција, а досега се извлечени десет рудари. Експлозијата се случилаПрочитај повеќе