Софија Грамат

Сподели со своите пријатели

Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, во текот на денот вчера се сретна со претставници на земјите од ЕУ кои не го признаа Косово, за што објави објави на својот Твитер. Loading… Тој вечерва соопшти дека разговарал со специјалниот пратеник на Грција за ЗападенПрочитај повеќе