Шон Пен

Сподели со своите пријатели

Холивудскиот актер и режисер Шон Пен, кој беше санкциониран од Русија поради критикување на војната во Украина, му ја позајми својата статуетка Оскар на украинскиот претседател Володимир Зеленски за време на посетата на Киев во вторникот. Loading… „Тоа е само симболична, смешна работа“, рече тој, седејќи до украинскиот лидер. „КогаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Холивудскиот актер Шон Пен покани милијардер да се вклучи и да купи две ескадрили авиони Ф-15 или Ф-16 за Украина, со што ја сврти вагата против руските напаѓачи во петнеделната војна, пренесува Гардијан. Loading… Тој додаде дека барањето на актерот некој да дојде и да потроши 300 милиони долари заПрочитај повеќе