Серхиј Гајдаи

Сподели со своите пријатели

Во понеделник, четврти ден по ред, во Украина се одржуваат референдуми за припојување на 4 региони кон Русија, иако САД предупредија на „катастрофални последици“ доколку Москва употреби нуклеарно оружје за да ги заштити. Loading… Официјални лица од регионите Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје носат гласачки кутии од врата до врата,Прочитај повеќе