Сергеј Вершинин

Сподели со своите пријатели

Идејата на некои земји да ја исфрлат Русија од Советот за безбедност на Обединетите нации е невозможна, изјави денеска на прес-конференција заменик министерот за надворешни работи Сергеј Вершинин, пренесува Тас. Loading… Иницијативата да се одземе членството на Русија во Советот за безбедност и Генералното собрание на ОН е нереална, речеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Нуклеарната централа Запорожје ќе работи под раководство на соодветните ресори на Русија, изјави денеска рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Вершинин. Loading… Тој изјави дека прашањата за безбедното работење на електраната ќе бидат разгледани за време на посетата на Москва на генералниот директор на Меѓународната агенција за нуклеарна енергија,Прочитај повеќе