Сергеј Миронов

Сергеј Миронов Михајлович е руски политичар роден на 14 февруари 1953 година.

 

 

Тој беше претседател на Советот на Федерацијата, горниот дом на рускиот парламент, од 2001 до 2011 година.

Сергеј Миронов ја предводи фракцијата „Праведна Русија“ во парламентот на Русија.

Во продолжение сите вести поврзнаи со Сергеј Миронов.

Сподели со своите пријатели

Руското Министерство за одбрана го поддржува воведувањето воена обука во руските училишта, јавуваат локалните медиуми. Loading… Валериј Герасимов, началникот на Генералштабот на руските вооружени сили, изразил поддршка за воведување основна воена обука во училиштата во писмо до Сергеј Миронов, лидерот на рускиот парламент, пренесува руска Известија. Тој руски весник гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Новинарката Џулија Дејвис, исто така основач на проектот Руски медиумски монитор, кој ги следи руските медиуми и се бори против руската пропаганда, објави на Твитер снимка од емисија во која руските политичари почнаа меѓусебно да се расправаат за ситуацијата во Украина и да ја префрлаат вината за лоши одлуки. Loading…Прочитај повеќе