Семјон Пегов

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, со декрет воведе санкции за уште 198 личности од јавниот живот во Русија, објавено е на официјалната веб-страница на претседателот на Украина. Loading… Уредбата стапува во сила со денот на објавувањето, пренесува ТАСС. Документот е објавен во целост на веб-страницата, а меѓу санкционираните е веројатноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Истакнат руски воен известувач синоќа ја доведе во прашање легитимноста на тврдењата на Министерството за одбрана на Москва. Loading… Министерството за одбрана соопшти дека во украинскиот напад на привремената касарна во окупираната Макиивка загинале 89 војници и дека нападот се случил затоа што војниците не ја послушале наредбата за користењеПрочитај повеќе