село Пчиња

Сподели со своите пријатели

Системот за наводнување на оранжериите во кумановското село Пчиња вчера изгорел во пожар при што е нанесена поголема штета. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, пожарот избувнал откако запалено стрниште и сува трева излегле од контрола. На терен интервенирале тројца пожарникари во период од 18:05Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тројца кумановци биле приведени откако физички нападнале дваесет и едногодишен сограѓанин од селото Пчиња. Loading… – На 25.03.2023 во 15.20 часот во Куманово од полициски службеници од СВР Куманово биле лишени од слобода Е.С.(22), Е.С.(18) и Е.С.(49) сите од Куманово поради тоа што по случена сообраќајна незгода физички го нападналеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Црква била ограбена вчера во кумановското село Пчиња при што крадецот одзел пари. Loading… – На 31.10.2022 во 16:49 часот во СВР Куманово било пријавено дека со употреба на сила било влезено во црква во село Пчиња, кумановско и биле одземени пари, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. ЕкипаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Викендица, патнички автомобил марка „голф“ и стрниште вчера изгореле во поголем пожар на патот помеѓу кумановските села Пчиња и Студена Бара. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, осум пожарникари со три противпожарни возила интервенирале на гаснење на огнот. Интервенцијата траела во период од 12:30 доПрочитај повеќе