село Габреш

Сподели со своите пријатели

Црква била ограбена во кумановското село Габреш при што крадецот одзел пари. Loading… – На 06.09.2022 во 07.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека со употреба на сила било влезено во црква во с. Габреш, Општина Куманово и биле одземени пари, информираат од Секторот за внатрешни работи. Екипа одПрочитај повеќе