Ограбена црква во кумановско Габреш

Сподели со своите пријатели

Црква била ограбена во кумановското село Габреш при што крадецот одзел пари.

Loading...

– На 06.09.2022 во 07.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека со употреба на сила било влезено во црква во с. Габреш, Општина Куманово и биле одземени пари, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Без вода пет локации во Куманово