Сектор за внаатрешни работи Куманово

Сподели со своите пријатели

Во спортската сала на ООУ „Крсте Петков Мисирков“ во Куманово вчера беше организиран турнир во футсал меѓу ученици од средните училишта во градот. Loading… Мотото на турнирот е „Спорт да, дрога не“, а го организираа полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово со Општински совет за превенција на детскоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Безбедносната состојба на подрачје на општина Куманово е стабилна и поволна, без индиции за нејзина промена и гарантира безбедност на сите граѓани. Loading… Ова денеска го истакна Зорица Вукановиќ, командир на Полициска станица од Општа надлежност Куманово која го презентираше годишниот извештај пред Советот на Општина Куманово. Според извештајот, воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно 142 возачи биле казнети во текот на изминатата недела на подрачјето на Куманово. Loading… Најголем број од казните биле за пребрзо возење, возење под дејство на алкохол, но и без возачка дозвола. – Во текот на изминатата недела, СВР Куманово продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.Прочитај повеќе