сда

Сподели со своите пријатели

Шеснаесет безживотни тела се извлечени од реките и езерата во областа Чикаго од почетокот на 2022 година, а граѓаните се во страв од сериски убиец. Loading… Имено, посмртните останки на десет мажи и шест жени се извлечени од реката Чикаго и езерото Мичиген за година и половина. Надлежните забележале неколкуПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Иранската морнарица заплени танкер со нафта што пловел под знамето на Маршалските острови во Оманскиот залив на пат кон САД, соопшти Петтата флота на американската морнарица, велејќи дека запленувањето го прекршува меѓународното право и ја нарушува регионалната безбедност. Loading… Петтата флота на американската морнарица со седиште на Блискиот Исток идентификувашеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно лице загина, а две други се тешко повредени при уривање на мал авион на Лонг Ајленд, Њујорк, соопшти полицијата. Loading… Авионот за разгледување се урнал во неделата околу 15 часот по локално време, соопштија официјални лица.   #UPDATE – Long Island, New York Reports say plan is small, possiblyПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Милијардерот и сопственик на „Фокс њуз“, Руперт Мардок, под заклетва призна дека неколку негови телевизиски водители ја поддржале лагата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп дека му биле украдени изборите во 2020 година, откриваат неодамна објавените судски документи. Loading… Мардок го признал ова за време на сведочењето во тужбата заПрочитај повеќе